Sportomed Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri

Suadiye Sportomed’de Soru ve Cevaplarla Skolyoz Semineri Düzenlendi

Schroth Eğitmeni Senior Instructor PT. Axel Maier-Hennes’in konuşmacı olarak katıldığı, skolyozlu bireylerde schroth egzersizlerinin önemi ve etkileri, skolyoz tedavisinde izlenecek aşamalar, tedavi sürecinde doğru bilinen yanlışlar ve katılımcılarımızın sorduğu sorulara verdiği cevaplardan oluşan oturumumuz 02.06.2016 akşamı Suadiye Sportomed’de düzenlendi.

Yeni bir Sportomed oturumunda görüşmek üzere…

PT. AXEL HENNES KİMDİR?
Senior Instructor of Schroth 3D Exercises Approach

Uzun yıllar boyunca Asklepios Katharina Schroth Kliniği’nde kıdemli fizyoterapist olarak çalışmış olan Axel Hennes, 1990 yılından bu yana Schroth Metodunun eğitim tarafındadır. Esasen Almanya’daki metoddan etkilenen Hennes, 1998 yılından bu yana de İngilizce olarak Uluslararası Schroth eğitimleri vermektedir.

Sosost Birliği (İnternational Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabillitation Treatment-Uluslararası Skolyoz Ortopedi ve Tedavi Birliği) üyesi olan Axel Hennes, 2015 yılından beri Almanya Bad-Sobernheim’deki Spine Concept’ten bir grup uzmanla birlikte bağımsız eğitimlere katılmaktadır.

2011-2012 döneminde Amerika Birleşik Devletleri’nde Hunter Enstitüsü’nde eğitim vermiş olup, dünya genelinde; Güney Kore, Japonya, Tayland, Estonya ve Letonya’da verdiği eğitimlerle Schroth Metodu’nun öğrenilmesinde katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir