Sportomed Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri

Sportomed, İstanbul Avrupa yakasında Beşiktaş Fulya'da, Anadolu yakasında ise Kadıköy Suadiye'de hizmet vermektedir. Merkezlerimizin adres ve telefon numaraları aşağıda belirtilmiştir. Adres krokilerini ise internet sitemizin her sayfasının altından inceleyebilirsiniz.

Sportomed Fulya :
Yeşil Çimen Sokak Polat Towers No.12 D.418 Fulya - Şişli/İstanbul
Tel. 0 (212) 219 68 66
Sportomed Suadiye :
Bağdat Caddesi No.471/2-3 Dipşar Apt. Suadiye Kadıköy/İstanbul
Tel. 0 (216) 373 66 16

Sportomed olarak fizik tedavi ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan tüm hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Spor sakatlıklarının yanısıra, günlük hayatta yaşanabilecek sakatlanmalar ile yaştan kaynaklanabilen sakatlık ve deformasyonların giderilmesi yönünde uzman doktor ve fizyoterapistlerimiz hizmetinizdedir.

Evet, gelmeden randevu almanız gerekmektedir. Hasta Danışmanlarımız telefonda her türlü sorunuzu yanıtlamaktan memnuniyet duyacaklardır.

Birçok sigorta firması ile özel anlaşmamız bulunmaktadır. Sigortanızın geçerli olup olmadığını “Anlaşmalı Kurumlar” sayfamızı ziyaret ederek kontrol edebilirsiniz.

Hayır, SGK ile anlaşmamız bulunmamaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kurumları “Anlaşmalı Kurumlar” sayfamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

Doktorunuz kaç seans ve hangi türde tedavi görmeniz gerektiğini belirtmediyse merkezlerimizdeki uzman doktorlarımız görmeniz gereken tedavi konusunda sizi bilgilendireceklerdir. Merkezlerimize gelişte doktor raporu, mr, ultrason, röntgen ve benzeri belgelerinizi yanınızda getirmenizi rica ederiz.

Alanında uzman hekimler tarafından konulan tanıya uygun olarak, alanında uzman fizyoterapistler tarafından uygulanan fizik tedavinin vücuda herhangi bir zararı yoktur. 

Ödem hücreler arası sıvıda normalden fazla miktarda kan plazması toplanmasıdır. Sakatlanmaya bağlı ve cerrahi uygulamalar sonrasında oluşan ödem, yumuşak dokunun iyileşme evrelerinin bir parçasıdır. Fizik tedavide hedeflenen oluşan ödemin toparlanmasında vücudun desteklenip iyileşme sürecinin hızlandırılmasıdır.

Fıtık, omurga kemiklerinin arasında bulunan ve omurgaya binen yükün kemik yüzeyine eşit dağılmasını sağlayan disklerin (yastıkçık) hareketli yapısının fiziksel değişime uğrayarak; omurga kemiklerinin içerisinde bulunan omurilik sinirine veya siniri saran zarlara baskı yapmasıdır. Boyun fıtığının iyileşmesinde ağrının azaltılması, kas spazmlarının rahatlatılması ve disk üzerindeki eşit olmayan yük dağılımının ortadan kaldırılması hedeflenir. Fizik tedavi uygulamalarıyla birlikte, hastaya koruyucu eğitim verilmesi ve doğru, düzenli egzersiz programı uygulanarak tedavi edilebilir.

Fıtık, omurga kemiklerinin arasında bulunan ve omurgaya binen yükün kemik yüzeyine eşit dağılmasını sağlayan disklerin (yastıkçık) hareketli yapısının fiziksel değişime uğrayarak; omurga kemiklerinin içerisinde bulunan omurilik sinirine veya siniri saran zarlara baskı yapmasıdır. Bel fıtığının iyileşmesinde ağrının azaltılması, kas spazmlarının rahatlatılması ve disk üzerindeki eşit olmayan yük dağılımının ortadan kaldırılarak diskin eski formuna kavuşması hedeflenir. Fizik tedavi uygulamalarıyla birlikte hastaya koruyucu eğitim verilerek  ve doğru, düzenli egzersiz programı uygulanarak tedavi edilebilir.

Bizlere herhangi bir konuda soru sormaktan çekinmeyin!

Fizik tedavi ve diğer fizyolojik sağlık problemleriniz hakkında bilgi almak için bizlere buradan soru gönderebilirsiniz. Uzman arkadaşlarımız en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır.